24.05.2024 sai lõpliku heakskiidu valitsuse algatatud kuriteoohvrite ja vangide seadus, mille laiem eesmärk on parandada kuriteoohvrite kohtlemist, ohvrite seadustiku põhimõtted lisati õigusaktidesse. Prokuratuurile kehtestati kohustus vestelda raskete seksuaalkuritegude ohvritega, et neid kohtuprotsessi asjus nõustada. Paljud selliste kuritegude ohvrid võtavad kuriteoavalduse enne kohut tagasi. Erilist tähelepanu nõudvate ohvrite puhul selgitati õigusselguse tagamiseks mõistet „laps“: sätestati, et selle all peetakse silmas „alla 18-aastast isikut“.
Mh keelati eluaegsetel vangidel sõlmida abielu või partnerluslepingut (v.a haruldastel erandjuhtudel, see nõuab ministri luba). Eesmärk on takistada ohtlikel kurjategijatel nautimast elu, mille nad oma ohvritelt ära võtsid ja tagamast, et haavatavad inimesed ei seoks end manipuleerivate kriminaalkurjategijatega. See säte lisati seadusesse kolme noore naise mõrva eest kahte eluaegset vanglakaristust kandva Levi Bellfieldi juhtumi tõttu. Kui vangladirektor ei lubanud tal oma tüdruksõbraga abielluda, tahtis mõrvar tsiviilpartnerlusse astuda, inimõigustele viidates kulutasid ta advokaadid u 30 000 naela eest õigusabi toetusi. Seadus kehtib peamiselt Inglismaal ja Walesis, mõned sätted ka Šotimaal ja Põhja-Iirimaal (nt hüvitusskeem isikutele, kes on saanud nakkuse saastunud verepreparaatidest).

Loe lähemalt:
Legislation.gov.uk, „Victims and Prisoners Act 2024“;
UK Parliament, „Victims and Prisoners Act 2024“;
Gov.uk, 14.05.2024, „Policy paper: Updates in the draft new Victims’ Code“. –
The Guardian, 02.08.2024, „Serial killer Levi Bellfield blocked from having civil partnership“;
Library of Congress. Feikert-Ahalt, Clare, 04.09.2024, „England and Wales: Offenders serving life sentences prohibited from marrying