02.10.2020 sai kuninganna allkirja koroonaviiruse pandeemiaga seotud meetmete seadus, milles sätestati ajutised toetused inimestele, kes pandeemia tõttu ei saa tööl käia või kelle sissetulek on vähenenud 50% või enam. Näiteks tööõiguses täiendati koroonaviiruse pandeemia ajal töölt eemal olemist võimaldavate põhjuste nimekirja ning sätestati, kui pikalt töötaja sellist puhkust võib võtta (reeglina kuni kaks nädalat, kui töötaja on koroonaviirusega nakatunud või tõenäoliselt nakatunud jne). Eneseisolatsioonis viibivad (või mitmel muul koroonaviirusest tingitud põhjusel töölt eemale jäänud) töötajad võivad kuni 25.09.2021 taotleda kuni kahe nädala pikkust haigushüvitist (500 Kanada dollarit nädalas). Ette on nähtud ka muud toetuse liigid. Seadusega täiendati ka varasemaid koroonaviiruse pandeemiaga seotud meetmete seadusi.
17.03.2021 täiendati mh töötuskindlustuse seadust, ajutiselt pikendati regulaarseid töötuskindlustusmakseid maksimaalselt 50 nädalani.
17.12.2021 sai kuninganna allkirja järjekordne täiendavate meetmete seadus.

Loe lähemalt:
Government of Canada, „COVID-19 Emergency Response Act“;
Parliament of Canada, „An Act respecting certain measures in response to COVID-19“;
Parliament of Canada, „A second Act respecting certain measures in response to COVID-19“;
Parliament of Canada, „An Act respecting further COVID-19 measures“;
Parliament of Canada, „An Act relating to certain measures in response to COVID-19“;
Parliament of Canada, „An Act to amend the Employment Insurance Act (additional regular benefits), the Canada Recovery Benefits Act (restriction on eligibility) and another Act in response to COVID-19“;
Parliament of Canada, „An Act to provide further support in response to COVID-19"